Inne artykuły o łysieniu

Przeszczep włosów – cena i przygotowania

Przeszczep włosów – ile kosztuje, jak się przygotować?

Przeszczep włosów - efekt na mojej głowie po tygodniu

 

Cześć

W dzisiejszym poście chciałbym opisać moją przygodę z przeszczepem włosów.  Ja wiecie z poprzednich postów od dłuższego czasu stosuje leki + znacząco poprawił mi się stan włosów. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, ze juz praktycznie nie łysieje przynajmniej na w tej chwili. Więc po co był mi przeszczep?

Dlaczego zdecydowałem się na przeszczep włosów

Zdecydowałem się ze względu na to, że dużo prościej jest utrzymać włosy, niż wyhodować je od nowa. Niestety odrost na zakolach był śladowy, lub nie było go wcale. Postanowiłem wyrównać linie bez obniżania jej (aby użyć jak najmniej graftów).

Graft – z angielskiego follicular unit – to nic innego jak mieszek włosowy, z którego może wyrastać 1 lub kilka włosów ( nawet do 6)

Generalnie celem zabiegu było poprawienie efektu estetycznego, i ustabilizowanie stanu włosów taki jaki miałbym trzymać przez dłuższy czas.

Gdzie robiłem przeszczep włosów?

Przeszczep zrobiłem w klinice doktora Andrzeja Przybylskiego w Kaliszu (link)

Dlaczego zdecydowałem się akurat na tę klinike? Ze względu na pozytywne opinie i efekty które widziałem w sieci (głównie na forum pokonajlysienie.com które już wam wczesniej polecałem). Uznałem że dużo lepiej jest zapłacić za zabieg w Polsce, pomimo ceny wyższej niż w Turcji, chociażby dlatego, ze w przypadku jakichkolwiek komplikacji prościej jest dotrzeć do człowieka który ów zabieg wykonywał.

Podkreślić należy, że zabieg był wykonywany przez pana doktora osobiście, przy wsparciu personelu medycznego.

Przygotowania do zabiegu przeszczepu włosów

Najpierw umówiłem się na wizytę na której wspólnie z panem Andrzejem określiliśmy przebieg linii, ilość graftów oraz szacunkowy koszt zabiegu. Doktor nie nalegał na jak największy zabieg, wręcz sugerował ograniczenie jego powierzchni na wszelki wypadek (oszczędzanie graftów), więc ewidentnie nie ma stosunku typu wyciąganie kasy.

W dalszej części umówiliśmy się na konkretną datę zabiegu.

Tydzień przed zabiegiem musiałem wykonać badania:

  • morfologia i koagulologia
  • poziom cukru we krwi na czczo
  • antyHIV
  • antyHCV
  • antyHBs
  • HBS Ag

Zabieg trwa od rana do późnego popoludnia, więc w Kaliszu polecam zameldować się dzień wcześniej.  Jeżeli chodzi o nocleg to serdecznie polecam: Hampton by Hilton który nie jest przesadnie drogi, a jednocześnie znajduje się kilometr od kliniki.

Przebieg zabiegu przeszczepu włosów

Rano podpisujemy zgody na zabieg, pan doktor goli głowę na zero, i zaczynamy pobieranie graftów. Oczywiście wszystko jest przeprowadzane pod znieczuleniem miejscowym, więc bólu raczej nie ma, choć sam proces nie należy do super przyjemnych. Pobieranie graftów trwało w moim przypadku do południa, po czym nastapiła przerwa na lekki obiad, i przystąpiliśmy do ”sadzenia” włosów

Całość trwała około 8 godzin, tego samego dnia wracałem samochodem do Gdańska, i nie było z tym większego problemu (choć musiałem wziąć ketonale).

Cena przeszczepu włosów

Waha się na poziomie 8-9 złotych za graft. Całościowy koszt zależy od naszego ubytku i potrzebnej ilości graftów.

 

W kolejnym poście opisze pierwsze dni po zabiegu, a kolejnych efekty po czasie.

 

 

Może Ci się spodobać:

1 komentarz

Napisz komentarz