Inne artykuły o łysieniu

Po przeszczepie włosów – pierwsze dni po zabiegu

Po przeszczepie włosów – pierwsze dni po zabiegu

 

Cześć

Dzisiaj chciałbym kontynuować temat z poprzedniego posta czyli przeszczep włosów.

Co czeka was w pierwszych godzinach po zabiegu? Czy da się pracować po przeszczepie włosów? Tego dowiecie się w dalszej części materiału.

Pierwszy tydzień  po przeszczepie włosów – opatrunek i opuchlizna

Zabieg jest generalnie nieprzyjemny ale do przeżycia. Ja byłem w stanie prosto z kliniki wsiąść w samochód i pojechać 400km do domu bez większego problemu.  Pytanie jak spać aby nic sobie nie uszkodzić – ja leżałem na boku opierając głowę na podłużnej poduszce- jaśku którą wziąłem z kanapy w salonie. Wygodnie? Nie. Dało się spać? Tak. W dzień po zabiegu pojawiło się pierwsze wyzwanie – zmiana opatrunku

Jak widzicie na zdjęciu, opatrunek jest dosyć potężny gdyż zasłania cały donor. Z uwagi na to, że z obszaru biorczego przez pierwsze godziny po zabiegu wydzielają się różny płyny, pamiętajcie aby namoczyć bandaż zanim go zdejmiecie, bo odklei się wam ze strupami. Ja zrobiłem to za pierwszym razem troche za słabo (spikałem tylko mocno octaniseptem) i skończyło się jak powyżej – strużką krwi i ciężkim odlepianiem.

Po zdjęciu opatrunku można delikatnie spłukać głowę wodą, opryskać octaniseptem w celu odkażenia i założyć nowy, świeży opatrunek.

Proces powtarza się przez pierwszych kilka dni, przy czym po dwóch dniach polecam już nie tylko płukać, ale również myć potylicę delikatnie kolistymi ruchami i szamponem dla niemowląt, żeby nie powstawały tam strupy.

Mycie obszaru biorczego po przeszczepie włosów

Tutaj przez pierwsze dwa tygodnie nakładamy delikatnie spieniony szampon dla niemowląt, i jedynie wklepujemy go w skórę głowy, po czym delikatnie spłukujemy, aby nie uszkodzić graftów które wciąż są bardzo delikatnie umiejscowione w głowie. Po dwóch tygodniach można myć już głowę normalnie.

 

Na co uważać po przeszczepie?

Przede wszystkim, żeby nie zaczepić o nic głową. Wiem, że to proste, natomisat mi sie zdarzyło raz uderzyć czołem w szafkę. Na szczęście delikatnie.  Pamiętajcie też o regularnym braniu leków przeciwbólowych przez pierwsze kilka dni – lepiej je stosować zanim jeszcze ból wystąpi. Zachować ciągłość stosowania.

 

 

Polecam również subreddit TressLess gdzie możecie pogadać z innymi osobami walczacymi o włosy (niektórzy od lat)

Może Ci się spodobać:

1 komentarz

Napisz komentarz