Inne artykuły o łysieniu

Nizoral – Ketokonazol czyli szampon na wypadanie włosów u mężczyzn

Nizoral- Szampon

Nizoral – szampon na wypadanie włosów

Cześć

 

Nizoral jest popularnym lekiem stosowanym przy łupieżu, łojotokowym zapaleniu skóry głowy itp. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jest też pomocny przy leczeniu łysienia. Stosowany regularnie pomoże ci ograniczyć wypadanie włosów

Czym jest szampon Nizoral?

Nizoral to lek przeciwgrzybiczy stosowany w leczeniu chorób skóry głowy, takich jak łupież. Ale ketokonazol (składnik aktywny Nizoralu jest również stosowany w leczeniu wypadania włosów w przypadku łysienia androgenowego u mężczyzn. Widzieliście pewnie jego reklamy w telewizji wiele razy jako środek na pozbycie się łupieżu. Możesz go do dostać bez recepty w każdej aptece.

Jak Nizoral pomaga zwalczać łysienie?

Skuteczność Ketokonazolu (składnika aktywnego szamponu Nizoral) zostało udowodnione w badaniach medycznych, szczegóły w linku

Ketokonazol w badaniach okazał się inhibitorem 5-alfa-reduktazy, enzymu konwertującego testosteron do DHT. Pomoże on ci obniżyć w organizmie poziom DHT czyli hormonu odpowiedzialnego za pogarszanie się kondycji włosów u mężczyzn i finalnie do ich umierania. Świetnym rozwiązaniem będzie dodanie do niego również innych preparatów jak finasteryd czy minoxidil. 

Warto nadmienić, że szampon zbiera świetne recenzje na wielu zagranicznych forach poświęconych tematyce wypadania włosów.

 

Skutki uboczne stosowania Nizoralu

Ketokonazol może podrażniać skórę głowy, i jego skutku boczne są z tym związane, tak więc spodziewać się można:

  • Pojawienia się krost, pęcherzy
  • zaczerwienienia
  • świeżbu
  • przesuszonej skóry

Ja osobiście kilka razy dostałem np łupieżu, ze względu na przesuszenie skóry, pomimo tego że preparat sam z siebie miał być przeciwłupieżowy.

 

Jak stosować ketokonazol?

Stosowanie nie należy do najbardziej wymagających. Myj nim głowę dwa razy w tygodniu, co około 3 dni. Umieść na głowie, zostaw na kilka minut (ja trzymam 4-5) i spłucz.

Relacje stosujących Nizoral na wypadanie włosów

Jeżeli o mnie chodzi, to ciężko mi określić na ile pomaga Nizoral a na ile finasteryd, minoxidil czy dermaroller, ale całość w połączeniu dała naprawdę przyjemne efekty.

Podsyłam również film poniżej (wymagany podstawowy angielski i posiadanie uszu) w którym zbiera również dobre recenzje.

 

 

Może Ci się spodobać:

Brak komentarzy

    Napisz komentarz