Najwazniejsze informacje na początek

Minoxidil – Loxon, Rogaine – leki na łysienie odc 2.

 

leki na łysienie

Cześć

Dzisiaj kontynuacja serii – najważniejsze leki na łysienie u mężczyzn. Poprzednie części możecie znaleźć tutaj i tutaj

W dzisiejszym odcinku poruszę temat Minoxidilu, tego jak Minoxidil stosować, kiedy ma szanse pomóc, i jakie są negatywne skutki i dlaczego świetnie łączy się Minoxidil i Finasteryd.

Czym jest Minoxidil, czyli popularny Loxon z reklam?

Zacznę cytując wikipedię  „Minoksydyl (łac. minoxidilum) – organiczny związek chemiczny, pochodna dihydralazyny będąca lekiem o działaniu hipotensyjnym oraz stymulującym mieszki włosowe.”

Minoxidil służył niegdyś jako lek na nadciśnienie, jednak podczas testów klinicznych zaobserwowano odrost włosów u stosujących go pacjentów (podobnie jak z finasterydem który w dużo wyższych dawkach służy do leczenia nowotworu prostaty).

Jest to lek dostęny w Polsce bez recepty, zazwyczaj w stężeniach 2% lub 5%,(Loxon, Rogaine) choć możecie kupić też mocniejsze preparaty zawierające nawet kilkunastroprocentowe stężenie minoxidilu połączone z dawką finasterydu (preparaty z serii polaris)

Jak stosować Minoxidil?

Są dwa sposoby stosowania minoxidilu – doustny i na skórę głowy.

Doustne stosowanie minoxidilu w mojej opinii jest głupim pomysłem (mocno obniża ciśnienie, plus mogą pojawić się skutki uboczne o czym później)

Stosowanie minoxidilu na skórę głowy jest dosyć proste. Klikając około 5 razy wcieramy preparat w skórę głowy do wyschnięcia. Dwa razy dziennie – rano i wieczorem, co około 12 godzin.

Czy samo stosowanie Minoxidilu pomoże mi w walce z łysieniem?

Najprawdopodobniej nie. Poprawi chwilowo jakość włosów, i dopóki go będziesz regularnie stosować (czytaj 2x dziennie bez żadnych przerw) to ten lepszy stan głowy powinien się utrzymywać. Jednak łysienie będzie postępować.  Pamiętaj również, że walka z łysieniem wymaga dużej cierpliwości, i nie możesz oczekiwać rezultatów po tygodniu stosowania.

Minoxidil – po jakim czasie zobaczę efekty?

Pierwsze efekty stosowania Minoxidilu pojawią się po kilku miesiącach, widoczne po około pół roku, a nawet roku.  Aby wzmocnić działanie preparatu polecam dorzucić również suplementację (Cynk, Biotyna) i oczywiście Finasteryd.

Dlaczego Minoxidil i Finasteryd to podstawowe leki na łysienie?

Finasteryd obniża poziom DHT w twoim organizmie, w związku z czym mieszki przestają zamierać (albo robią to znacznie wolniej). Część z nich zaczyna odżywać bo nie ma czynnika który je wyniszczał. W tym momencie pojawia się Minoxidil który poprawia ukrwienie skóry głowy w związku z czym twoje włosy otrzymują więcej tlenu. W przenośni można uznać, że zaczynają oddychać pełną piersią i biorą się za rośnięcie.

Czy Minoxidil działa?

Odsyłam do badań naukowych chociażby tutaj .

Badania załączone powyżej wskazują wniosek, iż stosowanie Minoxidilu wskazywało na zagęszczenie włosów na skórze głowy względem grupy placebo.

Skutki uboczne stosowania Minoxidilu

Minoxidil może obniżać ciśnienie (do tego był pierwotnie stosowany) a co się z tym wiąże może wywoływać ospałość, w ekstremalnych przypadkach zasłabnięcia. Loxon jest roztworem Minoxidilu w prawie czystym alkoholu etylowym, i stosując go codziennie wysuszamy skórę głowy co wiąże się z zaczerwienieniami, swędzeniem, wypryskami, reakcjami alergicznymi etc.

W badaniach załączonych w poprzednim paragrafie można wyczytać również o bólach głowy itp

 

 

Może Ci się spodobać:

Brak komentarzy

    Napisz komentarz