Artykuły ogólne

Ile kosztuje przeszczep włosów? – Przykładowe metody przeszczepu

ile kosztuje przeszczep włosów

Zabieg przeszczepu włosów pozwala na lepszą jakość życia. Problem wypadania włosów dotyka 50 procent populacji. Medycyna estetyczna poprzez swoje innowacyjne metody dostosowane indywidualnie do potrzeb każdej osoby gwarantuje zniwelowanie problemu. Wszczepianie cebulek włosów w miejsca łysienia doskonale zagęszcza włosy i tym samym poprawia jakość życia. Po zabiegu włosy na głowie są gęstsze a problem z wypadaniem zostaje zniwelowany.

Czym jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów jest to nowoczesna metoda leczenia łysienia, którego skutkiem są uwarunkowania genetyczne lub przebyte choroby. Łysienie plackowate spowodowane może być ogromnym stresem, gdzie medycyna estetyczna jest bardzo dobrym wyjściem z sytuacji. Zabieg wykonywany jest w celu zagęszczenia włosów w obszarze przerzedzonym lub łysiejącym. Implanty włosów pobierane są z miejsc, w których są one gęstsze. Następnie wszczepione zostają w miejsca, gdzie jest ich brak. Metody przeszczepu włosów są różne i dobierane są przez lekarza specjalistę w indywidualny sposób i po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pacjentem. Zabieg przeszczepu włosów wymaga wykonania wskazanych badań.

Kiedy zdecydować się na przeszczep włosów?

Na przeszczep włosów warto zdecydować się już we wczesnym stadium. Jednak wiele osób wstydzi przyznać się do wypadania włosów i dlatego stosują różne preparaty dostępne w aptece bez recepty aby sobie pomóc. Efekty po zastosowaniu takich specyfików są znikome. Najlepiej jest się zgłosić do specjalisty i omówić z nim sposób działania. Dobierze on odpowiednią terapię. Łysienie dotyka wiele osób w każdym wieku niezależnie od płci. Dzieje się tak z różnych powodów. Często przyczyną jest choroba lub uwarunkowania genetyczne. Łysienie androgenowe jest jedną z przyczyn i objawia się postępującym zanikiem wytwarzania włosów przez mieszki włosowe. Ten przypadek z reguły występuje w przypadku mężczyzn, u kobiet zdarza się dość rzadko. Uwarunkowania genetyczne mogą powodować braki owłosienia na linii brwi lub rzęs. Rozwiązaniem problemu może być zabieg przeszczepu włosów.

Gęste włosy na głowie w pewnym sensie wyzwalają w człowieku pewność siebie. W niektórych zawodach ich brak może stanowić problem, gdyż wygląd estetyczny jest bardziej pożądany. W sferze prywatnej pozwala na zdobycie nowego partnera bez grama stresu o nieatrakcyjny wygląd. Wygląd wizualny jest bardzo ważnym aspektem w życiu prywatnym i osobistym. Dodaje pewności siebie i optymizmu. Piękne włosy poprawiają samopoczucie i samoocenę.

Metody przeszczepu włosów

Metoda FUT polega na pobraniu paska włosów najczęściej z potylicy i wydzieleniu z niego kilku implantów, które będą następnie wszczepione w określone miejsce. Tył głowy jest odporny genetycznie na łysienie, dlatego też z tego miejsca pobiera się próbkę. Poprzez mikroskopijne nacięcie implanty umieszczane są pod skórą. Jest to metoda pozwalająca na pobranie w krótkim czasie dużej ilość materiału. Po zabiegu mogą powstać blizny, jednak wykazuje ona dużą skuteczność działania. Jest to polecany i sprawdzalny sposób w łysieniu androgenowym, dlatego też zagęszczenie włosów u mężczyzn poprzez metodę FUT daje najlepsze rezultaty. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest utrata włosów wskutek urazów lub oparzeń skóry jak też i w przypadku napromieniania.

Metoda FUE polega na pobraniu próbki w postaci pojedynczych zespołów mieszkowych. Blizny po pobraniu są mikroskopijnej wielkości niedostrzegalne gołym okiem. W taki sposób pobrane są również komórki macierzyste odpowiadające za wzrost włosów. Próbkę można pobierać z innych części ciała, takich jak tors czy broda. Jest to sposób cieszący się dużą popularnością, ze względu na brak blizn po zabiegu. W takiej sytuacji możliwe jest krótkie strzyżenie włosów bez stresu o widoczność nieestetycznych blizn. Ich po prostu nie ma. Stosowana jest również w brakach na linii brwi, gdzie świetnie się sprawdza. Metoda FUE praktykowana jest u osób ze skłonnością do powstawania blizn jak i o mało elastycznej skórze. Metoda ta jest bardzo innowacyjna i nowoczesna i zapewnia dużą satysfakcję z wykonanego zabiegu.

Mikropigmentacja  stosowana jest najczęściej w przypadku łysienia plackowatego. Jest to metoda, gdzie zagęszcza się włosy poprzez tatuaż wykonany na skórze głowy. Powoduje on optyczne zagęszczenie fryzury. Zabieg wykonywany jest w przypadku małych braków owłosienia w innym przypadku po prostu się nie sprawdza. Stosowana jest również jako zabieg uzupełniający.

Mikroimplantacja odbywa się poprzez wszczepienie w skórę mikroimplantów. Mają one średnicę od 0,6 mm do 0,9mm. Implanty wszczepia się w naturalny sposób w odległości od siebie około 1mm.

Metoda Smart Graft wykonywana jest przez specjalne urządzenia. Zabieg polega na pobraniu implantu włosów i wszczepieniu ich w określone miejsce. Cały zabieg jest wykonywany w bardzo szybkim tempie przez urządzenie stworzone do tego celu. Po zabiegu należy wykonywać odpowiednia pielęgnację skóry głowy zaleconą przez lekarza. Do tego celu trzeba używać maści z antybiotykiem do smarowania drobnych ran powstałych po zabiegu. Wskazane są również leki przeciwbólowe w razie jakichkolwiek dolegliwości. Skóra głowy może być obrzęknięta, dlatego też aby złagodzić te dolegliwości należy wykonywać okłady ochładzające w postaci żelowych opatrunków. Po około tygodniu pacjent może wrócić do codzienności.

Metoda ARTAS to najnowocześniejszy zabieg przeszczepu włosów. Specjalny robot w oparciu o algorytm sztucznej inteligencji pobiera próbki o najwyższej jakości a następnie z niewiarygodną precyzją wszczepia je w skórę głowy. Ryzyko błędu ludzkiego i wystąpienia blizn pooperacyjnych jest znikome i bliskie zeru. Po zabiegu pacjenci nie wymagają długiego czasu rekonwalescencji i właściwie od razu mogą wracać do pracy i spraw codziennych.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to wysoki wydatek, jednak jest jedną z najbardziej skutecznych metod w walce z łysieniem. Cena wacha się od 1500 do 10 000 zł, w zależności od obszaru schorzenia. Cena zależy w dużej mierze od zastosowanej metody przeszczepu włosów.

Gdzie wykonywany jest zabieg przeszczepu włosów?

Zabieg przeszczepu włosów wykonywany jest w specjalistycznych klinikach medycyny estetycznej. Wyspecjalizowany sztab lekarzy zajmuje się problemami wypadania włosów. Potencjalny pacjent ma możliwość umówienia się na konsultację, podczas której zostaje dokładnie poinformowany jaki rodzaj zabiegu będzie dla niego najbardziej korzystny. Po zdecydowaniu się na zabieg otrzyma instrukcje w jaki sposób przygotować się do przeszczepu.

Kliniki przeszczepu włosów znajdują się właściwie we wszystkich większych miastach.

Czy przeszczep włosów jest skuteczny?

Przeszczep włosów jest zabiegiem o wysokiej skuteczności działania. Pozwala na przywrócenie wzrostu włosów w miejscach w których jest on ograniczony lub nie ma go wcale. W celu uzyskania trwałych efektów w przyszłości konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. Jednak jak każda metoda może przynieść ze sobą skutki uboczne. Między innymi należy tutaj wspomnieć, iż przeszczep włosów nie działa na każdego tak samo. Najlepsze rezultaty przynosi w przypadku naturalnego łysienia lub utraty włosów spowodowany wypadkiem. U osób gdzie mieszki włosowe nie działają prawidłowo przeszczep może być nieskuteczny. Uśpione mieszki włosowe spowodują, że przeszczepione implanty nie będą rosły. Dodatkowo niezależnie od przyczyny przerzedzenia po pewnym czasie również będą wypadać. W takim wypadku zabieg można powtórzyć.

Jeśli chodzi o poważniejsze skutki uboczne przeszczepu włosów są między innymi blizny. Inne skutki uboczne to przede wszystkim ból głowy, swędzenie, obrzęk, zapalenie mieszków włosowych, krwawienie, infekcje, utrata czucia w miejscach wszczepienia implantów.

Jak przygotować się do przeszczepu włosów?

Do przeszczepu włosów należy się odpowiednio przygotowywać. Trzeba wykonać zlecone badania i nie można zażywać niektórych leków, takich jak aspiryna i zawierających kwas acetylosalicylowy. Przed zabiegiem wskazana jest konsultacja z trychologiem. Jest to mało inwazyjny zabieg. Na skórze głowy zostaje narysowany wzór według którego zostaną umieszczone pod skórą implanty. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Następnie pobierana jest próbka z owłosionej skóry, z które staną się implantami. Wydzielone implanty zostają wszczepione w skórę głowy według wyznaczonego schematu. W zależności od wybranej metody schemat działania jest podobny. Warto jest też zabrać nakrycie głowy.

Co zamiast przeszczepu włosów?

Czy istnieją jakieś inne metody odzyskania dawnej gęstości włosów niż przeszczep? Medycyna estetyczna daje wiele możliwości. Metoda polegająca na wszczepieniu komórek macierzystych może spowodować, iż włosy zaczną rosnąć na głowie. Mezoterapia komórkami macierzystymi polega na wstrzykiwaniu w skórę komórek zawierających czynniki wzrostu oraz komórki progenitorowe. Wykazują one silne właściwości regeneracyjne i w efekcie spowodują wzrost włosów. Staną się one gęste i przestaną wypadać. Efekty osiągnięte po zabiegu to między innymi pobudzenie procesu wzrostu nowych i silnych włosów, ich zagęszczenie i zahamowanie wypadania. Procesy regeneracyjne zostaną pobudzone i będą sprawnie działać. Wskazaniem do zabiegu jest łysienie androgenowe u mężczyzn i kobiet, wypadanie włosów oraz ich osłabienie, jak również przerzedzenie włosów. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 90 minut oraz podzielony jest na trzy etapy. W pierwszym pobierane są wycinki z okolicy potylicy o średnicy około 2 mm. W drugim etapie pobrana próbka umieszczana jest w urządzeniu, gdzie wydzielona zostanie wydzielina wraz z komórkami macierzystymi. W ostatnim etapie skóra głowy zostaje ostrzykiwana pozyskanym materiałem. Mezoterapia pozwala na zainicjowanie procesów naprawczych skóry.

Jeśli chodzi dolegliwości bólowe podczas wykonywanego zabiegu, to są one znikome. Pacjent odczuwa jedynie delikatne ukłucia igły. Wystarczy wykonać jeden zabieg, który można powtórzyć po dwóch lub trzech latach. Bezpośrednio po zabiegu skóra głowy jest tkliwa. Okres rekonwalescencji nie ogranicza pacjenta w żaden sposób. Może on robić, to co dotychczas. Chodzić do pracy i cieszyć się życiem. Należy jednak unikać chodzenia na basen oraz korzystania z sauny. Zaleca się również ograniczyć wystawiania się na promienie słoneczne.

Może Ci się spodobać:

Brak komentarzy

    Napisz komentarz