Najwazniejsze informacje na początek

Finasteryd – Leki na łysienie mężyczn odc 1.

 

Łysiejący mężczyzna w średnim wieku

Photo by Craig McKay on Unsplash

Cześć

Jak wspominałem poprzednio (tutaj) , chciałbym w pierwszej kolejności napisać serie artykułów dla początkujących – wszystko co potrzebujesz wiedzieć o walce z łysieniem. Dzisiaj  co to jest finasteryd, jak się go stosuje, skutki uboczne finasterydu, cena finasterydu i wszystko inne co każdy kogo martwi wypadanie włosów powinien wiedzieć.

Co to jest Finasteryd

W pierwszej kolejności by to lek stosowany u mężczyzn przy łagodnym przeroście prostaty. Jednakże w trakcje kuracji finasterydem, mężczyźni poddani terapii zaczęli zauważać wzrost włosów które wypadły im lata temu.  Obecnie jest on jednym z dwóch najpopularniejszych środków którymi leczy się łysienie u mężczyzn, i jednocześnie jest legalnie dopuszczony do obrotu w polsce.

Jest to lek na receptę.

Dostępny. w Polsce jako Nezyr lub Propecia

Efekty pozytywne

Finasteryd w przypadku leczenia łysienia powoduje obniżenie poziomu DHT w organiźmie, co wpływa na poprawę stanu skóry głowy. Cecha ta powoduje również zmniejszenie negatywnego działania DHT na mieszki włosowe, co prowadzi do poprawy jakości włosów, a także do odrostu części ubytków które już od jakiegoś czasu nie rosną. Nie znaczy to oczywiście, że mając łysienie w skali 3/4 norwood nagle odrosną wam włosy które pamiętacie z podstawówki. Te mieszki które zdążyły obumrzeć już nie odrosną.

 

Niemniej jednak wynik może być spektakularny szczególnie w połączeniu z innymi produktami o których wspomne w późniejszych artykułach – odsyłam do forum pokonajlysienie.com gdzie wielu użytkowników uzupełnia relacje z terapii.

 

Czy finasteryd jest bezpieczny?

Jak mówi ludowe powiedzenie każdy kij ma dwa końce. Nie byłbym obiektywny nie wspominając o efektach ubocznych stosowania Finasterdydu.  Poza tym, że to skuteczny lek na łysienie, finasteryd MOŻE powodować U NIEWIELKIEJ LICZBY PACJENTÓW :

  • problemy z potencją
  • zaburzenia ejakulacji
  • Ginekomastie
  • Depresje

Problemy są te jednak sprawą bardzo indywidualna, i dotyczą minimalnej ilości przypadków.  Dochodzi również kwestia placebo kiedy wmawiamy sobie efekty których nie ma.

Po szczegóły odnośnie częstotliwości występowania odsyłam do ulotki oraz lekarzy dermatologów. (Tam i tak będziesz musiał się udać, gdyż potrzebujesz recepty.) Lekarz może również zlecić badania hormonalne które potwierdzą że lek ten jest dla ciebie bezpieczny.

Cena finasterydu

Miesięczna kuracja finasterydem to koszt zależny od marki leku:

ok. 80zł za opakowanie (Nezyr)

ok 180 zł za opakowanie (Propecia)

(składnik aktywny i ich ilość jest identyczna)

Kiedy zobaczę efekty finasterydu?

Po okołu pół roku efekty działania leku powinny być już widoczne, aczkolwiek pełną poprawę swoich włosów dostrzeżesz nawet do roku od rozpoczęcia terapii.

Słowem komentarza:

Ja osobiście stosuje finasteryd od wielu miesięcy, nie uświadczyłem jakichkolwiek efektów ubocznych. (Poza poprawą kondycji włosów oczywiście). Oczywiście decyzja należy do każdego z osobna, natomiast z mojego doświadczenia i kontaktu z osobami borykającymi się z łysieniem typu męskiego, to sytuacja zazwyczaj wygląda tak:

Finasteryd - mem

 

 

Jeżeli już tu jesteś – masz jakieś wątpliwości? Podziel się nimi w komentarzu chętnie ci pomogę.

 

 

Może Ci się spodobać:

1 komentarz

Napisz komentarz